Výsledky vyšetření a rekapitulace zimy 17/18

Vyšetření na mor včelího plodu

Vyšetření jsou OK, oddělky se mohou prodávat

Důležité vyšetření po zimě na varroázu ukázalo, že v celé organizaci jsou nejlepší výsledky za posledních 5 let a to je vynikající. Neznamená to ale, že jsme s varroázou vyhráli. Je to boj, který nemá vítěze. Při léčení a ošetřování musíme dát na metodiku ať už použijeme jakékoliv povolené léčivo.

Společná práce v ZOStanda se stará o zdravotní stav

Vyšetření na mor včelího plodu bylo taktéž negativní, znamená to, že mohu oddělky bez potíží dodávat zájemců. Zatím se daří v našem regionu dorý zdravotní udržet. A to nás všechny včelaře těší.

Zimní kalamita

Rekapitulace zimy?

V lednu byly větry takového rázu, že sám jsem se na některá stanoviště nedostal autem, ale naštěstí jsem žádné ztráty díky povětří neměl. Přesto bych nechtěl být v lese v době, kdy se stromy lámaly jako třísky 5m nad zemí.

V té době včely krásně tiše "zpívaly" a výsledkem byly spady měli, které jsme na schůzi odevzdávali. Tady musím znova poděkovat celému našemu vedení ZO jak organizaci vedou. Díky všem, především dlouholetým funkcionářům Luďkovi, Standovi, Ivanovi a Jindrovi. Díky kluci - zdravotní výsledky jsou i vaše zásluha

Jarní prolet a "zrada"

Konečně 8-10 března se zlepšilo počasí a včely se mohly proletět. Bylo to super, jenže o týden později znova mráz, závěje a chladno. Přeji všem včelařům a našim včelám ať tohle odobí přečkáme. Stejně se všichni těšíme až to zase začne bzučet.

První jarní proletSedm dní po prvním jarním proletu včel

 

 

Vytvořeno redakčním systémem ARA | Webmaster František Prokop | Copyright © 2020 Pavel Konečný, All rights reserved